• Ilustracja do artykułu Baner-BO-główna3-1.jpg

Porozmawiajmy o Budżecie Obywatelskim

Dodana: 13.09.2017 14:44

Kategorie: Aktualności Budżet Obywatelski BO2018

Wszystkich białostoczan zapraszamy na cykl spotkań promocyjnych dotyczących Budżetu Obywatelskiego 2018. Najbliższe odbędą się w przyszłym tygodniu – 16 i 17 września. To szansa na poznanie zasad głosowania i zakwalifikowanych projektów.

Na wrzesień zaplanowano kilka spotkań z mieszkańcami Białegostoku dotyczących Budżetu Obywatelskiego 2018. Tegoroczną kampanię organizuje Urząd Miejski w Białymstoku we współpracy z Fundacją Spe Salvi. Najbliższe spotkanie odbędzie się w sobotę (16 września) o godz. 13.00 w trakcie imprezy Top Auto Białystok Biega (bieg Homeschool Run) w Atrium Biała przy ul. Czesława Miłosza 2. Kolejne dzień później, także w trakcie tej biegowej imprezy – godz. 8.00.

– W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego do dyspozycji mieszkańców jest dziesięć milionów złotych, które posłużą do realizacji tych projektów, które otrzymają największe poparcie mieszkańców – mówi zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński. – Warto poznać tegoroczne zasady i projekty, aby w trakcie głosowania wybrać te, które są najbardziej potrzebne naszemu społeczeństwu. Zapraszam do udziału w spotkaniach.

Następną okazję do rozmowy o Budżecie Obywatelskim białostoczanie zyskają w weekend (23–24 września). Cztery spotkania zostaną zorganizowane w centrum handlowym Auchan przy ul. Hetmańskiej 16 (godz. 10.00, 11.00, 12.00, 13.00). Ostatnie – w niedzielę (24 września) o godz. 13.00 – odbędzie się w trakcie festynu przy Parafii św. Ojca Pio ­przy ul. A. Mickiewicza 54a.

W trakcie spotkań promocyjnych oraz Białostockiego Festynu Obywatelskiego mieszkańcy otrzymają fachową wiedzę na temat Budżetu Obywatelskiego 2018. Festyn zostanie zorganizowany w najbliższą niedzielę (10 września) w godz. 12.00–16.00 na Plantach. Na małych i dużych białostoczan czekają liczne atrakcje, m.in. muzyczne występy, pokaz magii i iluzji, sportowe rywalizacje.

Budżet Obywatelski 2018 to piąta edycja bezpośrednich konsultacji z mieszkańcami części wydatków z budżetu Miasta. Tegoroczne głosowanie rozpocznie się 4 października. Więcej informacji znajduje się na stronie www.bialystok.pl/obywatelski.

Kamila Busłowska

Harmonogram spotkań

Załączniki do pobrania

Budżet Obywatelski 2018 - harmonogram spotkań

rozmiar: 1.17 MB PDF pobierz
Do góry