• Ilustracja do artykułu Baner-BO-główna3-1.jpg

Ostatni dzień głosowania

Dodana: 18.10.2016 11:46

Kategorie: Aktualności Budżet Obywatelski BO2017

Wtorek (18 października) to ostatni dzień głosowania na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2017. Elektroniczną ankietę wypełniło około 9 tysięcy 300 osób

Pod głosowanie mieszkańców poddano 25 projektów ogólnomiejskich i 37 osiedlowych. Głosowanie rozpoczęło się 4 października i potrwa jeszcze tylko dziś. Głosować można na stronie www.bialystok.pl (do północy) oraz w punktach konsultacyjnych (do godz. 15.30) i autobusie BKM (do godz. 18.00).

Wypełnioną kartę do głosowania można oddać w budynkach Urzędu Miejskiego przy ul. Słonimskiej 1, J. K. Branickiego 3/5, ul. Lipowej 16, ul. Świętojańskiej 22/1 oraz w mobilnym punkcie. Specjalny autobus Białostockiej Komunikacji Miejskiej można znaleźć na przystanku Al. J. Piłsudskiego/Rzeka Biała. Białostoczanie będą mogli w nim głosować do godz. 18.00.

Głosując przez internet należy pamiętać o potwierdzeniu swojego głosu, klikając w link aktywacyjny otrzymany na e-maila. Link aktywacyjny przyjdzie na e-maila po kilku minutach. Tylko głosy potwierdzone zostaną uznane za ważne. Warto też sprawdzić folder SPAM. Swój wybór należy potwierdzić najpóźniej dziś, 18 października do godz. 23.59.

Osoby, które wypełnią elektroniczną kartę do głosowania, zyskają również szansę na wygranie atrakcyjnych nagród (np. biletów do kina czy teatru). Warunkiem udziału w konkursie, poza elektronicznym zagłosowaniem i potwierdzeniem swojego głosu klikając w link aktywacyjny, jest wyrażenie chęci udziału w losowaniu.

Warto pamiętać, że w głosowaniu mogą wziąć udział mieszkańcy Białegostoku (od 13 roku życia za zgodą opiekuna prawnego). Jedna osoba może zagłosować na maksymalnie jeden projekt ogólnomiejski i maksymalnie dwa osiedlowe. Można wskazywać projekty osiedlowe z każdego osiedla, nie tylko swojego zamieszkania.

– W tej edycji Budżetu Obywatelskiego do dyspozycji mieszkańców jest dziesięć milionów złotych. Posłużą do realizacji tych zadań, które otrzymają największe poparcie powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Dlatego zachęcam do obywatelskiej aktywności, do głosowania na najpotrzebniejsze projekty. Na takie, które warto w naszym mieście zrealizować.

Należy pamiętać o tym, że można wypełnić tylko jedną kartę do głosowania w formie papierowej lub elektronicznej. Przed zagłosowaniem warto zapoznać się z opisem projektów (ogólnomiejskich i osiedlowych) na stronie www.bialystok.pl/obywatelski.

Budżet Obywatelski 2017 to czwarta edycja bezpośrednich konsultacji z mieszkańcami na temat części wydatków z budżetu Miasta. Tegoroczne projekty zakwalifikowane do realizacji poznamy do 31 października.

Do góry