• Ilustracja do artykułu Baner-BO-główna3-1.jpg

Mobilny punkt do głosowania

Dodana: 11.10.2016 12:23

Kategorie: Aktualności Budżet Obywatelski BO2017

Od trzech dni trwa głosowanie na 25 projektów ogólnomiejskich i 37 osiedlowych. Zagłosować można przez internet lub w punktach konsultacyjnych. Mobilny punkt – autobus Białostockiej Komunikacji Miejskiej – 8 i 9 października zostanie ustawiony na Rynku Kościuszki. Mieszkańcy będą mogli w nim oddawać swoje głosy między godz. 10.00 a 18.00.

– Zapraszam białostoczan do udziału w głosowaniu na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2017. W czwartej edycji do wyboru mamy aż sześćdziesiąt dwa projekty – mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Warto czynnie włączyć się w budowanie naszego miasta i zdecydować o tym, które pomysły należy zrealizować.

W głosowaniu mogą wziąć udział mieszkańcy Białegostoku (od 13 roku życia za zgodą opiekuna prawnego). Jedna osoba może zagłosować na maksymalnie jeden projekt ogólnomiejski i maksymalnie dwa osiedlowe.

Warto pamiętać, że można wypełnić tylko jedną kartę do głosowania w formie papierowej lub elektronicznej. W głosowaniu przez internet wzięło udział już blisko 3 tys. osób. Nie wszyscy głosujący potwierdzili swój wybór klikając w link aktywacyjny otrzymany na e-maila. A tylko głosy potwierdzone zostaną uznane za ważne. Elektroniczna karta do głosowania znajduje się na stronie www.bialystok.pl.

Budżet Obywatelski 2017 to czwarta edycja bezpośrednich konsultacji z mieszkańcami na temat wydatków z budżetu Miasta. Do dyspozycji mieszkańców jest 10 milionów złotych. W pierwszej edycji zagłosowało ponad 40,5 tys. osób, w drugiej – prawie 49 tys., a w trzeciej – ponad 50 tysięcy. Tegoroczne projekty zakwalifikowane do realizacji poznamy do 31 października. 

Opisy projektów poddanych głosowaniu znajdują się na stronie www.bialystok.pl/obywatelski.

Załączniki do pobrania

Harmonogram mobilnego punktu do głosowania

rozmiar: 140.38 KB PDF pobierz
Do góry