• Ilustracja do artykułu Baner-BO-główna3-1.jpg

Festyn Obywatelski za nami

Dodana: 12.09.2017 11:31

Kategorie: BO 2018

Mnóstwo atrakcji – występów, gier i zabaw – czekało na uczestników Białostockiego Festynu Obywatelskiego. W Parku Planty białostoczanie zapoznali się z ideą Budżetu Obywatelskiego i projektami zakwalifikowanymi do tegorocznego głosowania.

Białostocki Festyn Obywatelski odbył się w niedzielę (10 września) na Plantach. Rozpoczął się w południe i przyciągnął tłum mieszkańców. W trakcie festynu na scenie wystąpił białostocki artysta Maciej „Dziemian” Dziemiańczuk, zagrała też Młodzieżowa Orkiestra Dęta. Duże zainteresowanie wzbudził pokaz magii i iluzji Łukasza Granta („Grant Magic”). Imprezę poprowadził dj Grodzki.

Na białostoczan czekały także liczne atrakcje sportowe – pokaz judo, tenisa stołowego, gry w bule oraz pokazy strzelania. W trakcie imprezy można było spotkać zawodników drużyny futbolu amerykańskiego Lowlanders Białystok, a także zrobić sobie zdjęcie w fotobudce. Specjalnie z myślą o najmłodszych przygotowane zostały gry i zabawy oraz bezpłatna wata cukrowa.

W trakcie Białostockiego Festynu Obywatelskiego zostały zorganizowane stoiska – organizacji pozarządowych oraz Budżetu Obywatelskiego 2018. Była to szansa na wzbogacenie swojej wiedzy o tegorocznej edycji.

– W piątej edycji Budżetu Obywatelskiego do dyspozycji białostoczan jest dziesięć milionów złotych. Środki zostaną przeznaczone na zadania, które otrzymają największe poparcie – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński. – Dlatego też zachęcam do obywatelskiej aktywności, do głosowania na projekty, które są najbardziej potrzebne naszemu społeczeństwu.

Do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego zgłoszono ponad 100 pomysłów. Do głosowania mieszkańców zakwalifikowano 44 projekty. Wśród nich jest 17 pomysłów ogólnomiejskich i 27 osiedlowych. W październikowym głosowaniu będą mogli wziąć udział mieszkańcy Białegostoku (od 13 roku życia za zgodą opiekuna prawnego). Jedna osoba będzie mogła zagłosować na maksymalnie jeden projekt ogólnomiejski i dwa osiedlowe. Lista projektów zakwalifikowanych do głosowania jest dostępna w zakładce Budżet Obywatelski.

Kamila Busłowska

Do góry