• Ilustracja do artykułu Baner-BO-główna3-1.jpg

Budżet Obywatelski 2017 – 62 projekty

Dodana: 05.09.2016 12:13

Kategorie: Aktualności Budżet Obywatelski BO2017

25 ogólnomiejskich i 37 osiedlowych projektów zakwalifikowało się do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017. Ich łączna wartość to ponad 20 milionów złotych. Do dyspozycji jest 10 mln zł. Głosowanie wystartuje 4 października

Zakończyła się weryfikacja projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego 2017. W tym roku zgłoszono 122 projekty. Weryfikacji poddano 108, 14 zostało wycofanych przez projektodawców. Po weryfikacji ogólnej, szczegółowej i ostatecznej do konsultacji z mieszkańcami zakwalifikowano 62 projekty. Wśród nich jest 25 pomysłów ogólnomiejskich i 37 osiedlowych. Szacunkowa wartość tych pierwszych to ponad 13,5 mln zł, drugich – ok. 6,5 mln zł. Najwięcej projektów osiedlowych dotyczy Starosielc (5), Wygody (4) i Centrum (3).

Wśród zakwalifikowanych do głosowania projektów można wyróżnić zadania infrastrukturalne, społeczno-kulturalne oraz sportowo-rekreacyjne. Wykaz projektów ogólnomiejskich i osiedlowych, które w tym roku zostaną poddane pod głosowanie mieszkańców, znajduje się w załączniku.

– W tym miesiącu odbędą się spotkania informacyjno-edukacyjne dla białostoczan, na których zostaną zaprezentowane projekty zakwalifikowane do głosowania oraz same zasady głosowania – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki. – Wrzesień to także miesiąc, w którym planujemy różne inne działania promocyjne. Już dziś zapraszam mieszkańców na Białostocki Festyn Obywatelski, który odbędzie się w niedzielę, 11 września, na placu przed Teatrem Dramatycznym.

Festyn Obywatelski rozpocznie się o godz. 12.00, potrwa do godz. 16.00. W programie znajdzie się koncert białostockiego rapera Michała „Ciry” Ciruka i pokaz iluzji w wykonaniu Just Edi Show. Nie zabraknie bezpłatnych atrakcji dla dzieci i dorosłych (np. fotobudka, wata cukrowa). Na festynie będą również mogli zaprezentować się tegoroczni projektodawcy.

Głosowanie odbędzie się między 4 a 18 października. W głosowaniu będą mogli wziąć udział mieszkańcy Białegostoku (od 13 roku życia za zgodą opiekuna prawnego). Jedna osoba może zagłosować na maksymalnie jeden projekt ogólnomiejski i maksymalnie dwa osiedlowe. Można będzie wskazywać projekty osiedlowe z każdego osiedla, nie tylko swojego zamieszkania.

Białostoczanie będą mogli głosować w punktach konsultacyjnych lub przez internet. Wypełnioną kartę do głosowania będzie można oddać w:

  • Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku przy ul. Słonimskiej 1,
  • Departamencie Obsługi Mieszkańców przy ul. J. K. Branickiego 3/5,
  • Punkcie Obsługi Klienta Białostockiej Komunikacji Miejskiej przy ul. Lipowej 16,
  • Centrum Współpracy Organizacji Pozarządowych przy ul. Świętojańskiej 22/1,
  • mobilnym punkcie konsultacyjnym (rozkład będzie dostępny w październiku).

Budżet Obywatelski 2017 to czwarta edycja bezpośrednich konsultacji z mieszkańcami części wydatków z budżetu Miasta. W poprzednich edycjach do dyspozycji białostoczan było od 10 do 20 mln zł. W tegorocznej jest 10 mln zł – 7 mln zł na projekty osiedlowe i 3 mln zł na ogólnomiejskie. Trzy lata temu mieszkańcy wybierali spośród 51 projektów, dwa lata temu – 56 pomysłów, rok temu – 57, teraz – ponad 60. Tegoroczne projekty zakwalifikowane do realizacji poznamy do 31 października.

Załączniki do pobrania

BO 2017 - projekty zakwalifikowane do głosowania

rozmiar: 1.94 MB PDF pobierz

BO 2017 - projekty wycofane

rozmiar: 346.63 KB PDF pobierz

BO 2017 - projekty odrzucone wraz z uzasadnieniem

rozmiar: 3.16 MB PDF pobierz

Broszura BO2017

rozmiar: 3.79 MB PDF pobierz
Do góry